Prototypownia

Opowiem Ci o prototypowni – miejscu do budowania nowych produktów, narzędzi i rozwiązań.
Wiadomość kieruję do każdej osoby z krwi i kości, która choć trochę posiada instynkt przedsiębiorczości lub samowystarczalności.

Moje życie zawodowe jest bliskie produkcji, a językiem, którym się posługuje na co dzień, jest język projektowania i przemysłu (industrial design). Chciałbym Cię zainteresować finansowaniem społecznościowym. Miejsce to będzie dla osób, które lubią i chciałyby mieć w zasięgu ręki miejsce do majsterkowania, dostęp do elektronarzędzi i rozmaitych materiałów typu drewno, metal, szkło i tworzywa sztuczne. Dodatkowo profesjonalne doradztwo i dostęp do kontaktów producentów i parków technologicznych oraz świadomość zbiorową, że wspólnie mieszkamy na tej planecie.

Prototypownie to odpowiedź na potrzebę kreatywności w naszych Górach Świętokrzyskich. Każdy szanujący się drwal wie gdzie drzewo rośnie, a każdy szanujący się projektant wie jakie są niezbędne narzędzia w warsztacie.

W prototypowni powstawać będą obiekty codziennego użytku, jak stół i krzesło. Wierzę, że to miejsce pozwoli prototypować projekty piękniejsze od iMaca, oraz biżuterię lśniącą jak perła. Szwalnia będzie uzupełnieniem delikatności i finezji przy bestialskim szlifowaniu stali.

To miejsce będzie kopalnią inspiracji dla ludzi z regionu, dla osób, które chciałyby przyjechać na kilka dni wspólnych prac nad produktem i dla ludzi, którzy na to sobie pozwolić nie mogą, ale mogą uczestniczyć w życiu wzorcowni on-line, nie tylko oglądając w social mediach, ale żywo uczestnicząc w grupach dyskusyjnych, rozmawiając przez video konferencje, opiniując i dzieląc się kolejnymi wzorcami jakie powstają w Górach Świętokrzyskich.

Mam na imię Grzegorz od czasu studiów wzornictwo jest dla mnie sensem budowania wartości i przekazywania ich osobom, z którymi współpracuje i kolejnym pokoleniom. Chciałbym poprzez siłę wyobraźni, możliwości technologiczne i materiałowe przekazać wartości jakie daje wspólna praca nad projektami, wspólne cieszenie się osiągniętym celem, rozwiązywanie wspólnych problemów.

Pierwszym krokiem, który warto rozpocząć to niewielkimi środkami zorganizować miejsce, przedstawić je lokalnej społeczności i zrealizować pierwszy projekt. To będzie konkretne działanie od zera do realizacji. Na doświadczeniu będzie można podjąć nieco większy projekt i tak kolejne rozbudowując zaplecze krok po kroku, zamykając projekty sukcesami.

Kilka projektów, które zrealizowałem są dowodem na to, że pieniądze jakie zainwestujesz w prototypownie zwrócą Ci się wymiernie we wzorze, który wspólnie opracujemy. Zapraszam do obejrzenia realizacji.

Prototypownia będzie znajdować się na ul. Skowronki 8, 25-812 w Kielcach.

Zbiórkę zaczynamy od 20 Maja do 10 Czerwca. Suma to 10 tys zł, które przeznaczę na elektronarzędzia i materiały oraz na wspólne warsztaty dla darczyńców. Proponuję wpłatę w wysokości pełnych liczb 50, 100, 200, 300, 1000 zł. Co będzie mi później prościej opodatkować.

Bezpośrednie konto w mbanku:

92 1140 2004 0000 3802 7406 8808

Więcej informacji udzielę osobiście pod nr telefonu 502508260.

Wpłaty można dokonywać również blikiem na telefon:

Na nr: 502508260

Tytułem: Prototypownia

Podarunki dla wpłacających:
< 49 zł podziękowania na stronie i ścianie w prototypowni
50 < zł – projekt wizytówki
500 < zł – projekt loga osobistego lub marki
1000 < zł – branding osobisty lub marki
3000 < zł – projekt wzoru

Kto nie podejmuje ruchu ten nie pije szampana !