Medycyna, robotyka, lotnictwo, automotive, sport, transport publiczny, wyposażenie mieszkań, hotelarstwo, restauracje, banki, biura, spa – to tylko namiastka rynku gdzie design jest wyznacznikiem konkurencyjności.

Nie mając pojęcia o wzornictwie, to tak jakbyś nie miał pojęcia jakie składniki posiada chleb. Chcesz mieć jelita drożne to robisz na zakwasie żytnim. Chcesz być konkurencyjna na rynku to design udrażnia Ci dopływ pieniędzy.

A niby dlaczego?

A no właśnie – to już nie są czasy, że wystarczy ściągnąć produkt z ameryki i handlować nim na rynku. To już nie są czasy, że wystarczy podrobić dobrze sprzedający się produkt i stukać go na własnych maszynach. Jest teraz czas aby konkurować właśnie designem. Wzornictwem przemysłowym.

Wiedzą o tym najlepsi, nakładając marże na produkt po kilkaset procent. Skoro but w produkcji może kosztować 90 zł a sprzedaje się go po 1000 zł i schodzi jak bułeczki to wzornictwo działa.

I nie chodzi tylko o produkty dla bogatych. Wzornictwo otwiera nowe drzwi na doświadczenia między użytkownikiem a produktem. Optymalizuje koszty, buduje mocną markę, generuje zyski…

Share:

5 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.