Każdy moment jest właściwy.
Podejmując decyzje o wprowadzeniu projektanta do współpracy dostajemy spojrzenie kreatywne na plany, strategie, procesy. Istotne jest, w którym momencie wzornictwo jest dla nas wartościowe.

Przykład:
– Mamy produkt gotowy, ale nie spełnia naszych oczekiwań. Mamy technologię już opracowaną. Chcemy świeżości najniższym kosztem, bez przekalibrowania maszyn, zamówienie wzorników, dodatkowych materiałów lub zatrudniać dodatkowych specjalistów. Decydujemy się na zmianę stylistyki poprzez nowy „makijaż” produktu.

– Poprzez nowy projekt produktu. Nasz produkt X dobrze się sprzedaje, na nowy sezon chcielibyśmy być krok przed konkurencją wprowadzając na rynek następce o nazwie zero.
Kalibrujemy maszyny, kilka podzespołów wymieniamy i tworzymy nową bryłę, która jest sexy jak noc.

– Poprzez zarządzanie w oparciu o wzornictwo. Wiemy lub badamy jaka jest potrzeba rynku. Analizujemy pod kątem wprowadzenia rozwiązań, kalkulujemy zapotrzebowanie na technologię, zakupy materiałów, ulgi podatkowe, wpisujemy marketing w produkt. Następnie tworzymy matryce lub moduły, które w raz z rozwojem przedsiębiorstwa będziemy poszerzać, dając możliwość konsumentowi uczestniczyć w tworzeniu produktu. Otwieramy się na odzew z rynku i adaptujemy do matrycy lub modyfikujemy modułami.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *