Wzornictwo moim zdaniem jest najbardziej agresywnym wyrazem przekazu wartości i dotarcia do szerokiego społeczeństwa. Swoją fizycznością, swoim seksapilem i dostępnością dla mas.

Dlaczego ? Postaram się na to odpowiedzieć poniżej.

Wzornictwo najczęściej przybiera w ostatnim etapie przestrzenne przedmioty. Jak np buty, auta, jachty. Są to nierzadko przedmioty, które dominują swoją niepowtarzalnością spośród innych. Ich funkcja, dynamiczna forma, kontrastowe barwy, wyszukane materiały – powodują, że stają się agresywnie przyciągające i pociągające w otoczeniu, w którym się znajdują. Stają się agresywnie terytorialne. Teren, w którym się znajdują należy do nich.

Dobry produkt wywołuje viral w społeczeństwie. Zaczyna się udostępnianie filmów i zdjęć produktu na portalach społecznościowych. Zaczyna budować się opowieść o nim – od ust do ust. Od komentarza do komentarza. Od spojrzenia do spojrzenia. Od opini do opini. Od artykułu do artykułu, o tym czym on jest i z czym go się je.

Cała kwintesencja dobrego wzoru to jego szybkie i tanie duplikowanie, przy należytym dopilnowaniu jego jakości wykonania, dokładności detali. Wykończonej linii. O tym świadczy fizyczność produktu wysokiej jakości.

Gdy produkt jeszcze ma to coś to zaczyna być sexi. I nie można go minąć obojętnie. Bo taka była jego intencja.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *