Co ma wspólnego zabawa w piaskownicy za dziecka, a placem budowy u zawodowych inżynierów?

Odkrywanie tajemnic świata to również odkrywanie tajemnic własnych zdolności. Ten proces rozpoczyna się już od pierwszego raczkowania, a jego końca nie widać i wiesz, że rozwój to nieodzowna aktywność Twojego życia, bez której zginiesz.

Różne sytuacje dnia codziennego wyzwalają w nas potrzebę podejmowania decyzji lub ich unikania. Podejmowanie decyzji niezależnie jaka ona by nie była, wprowadza nas w proces rozwoju, ponieważ działanie jest rozwojem. Wycofywanie się z odpowiedzialności to zatracanie siebie. Nie ważne jest, którą drogę obierzesz, każda Cię doprowadzi do domu. Gdy staniesz, noc Cię zastanie.

Piaskownica, dom, plac budowy, miasto – To są tylko sposobności gdzie możemy tworzyć własne wizje i je zmaterializować. Każdy z nas może być twórcą. Nie istotne jest czy budujesz drogi w piaskownicy dla swoich pojazdów, czy w domu urządzasz swój salon, dobierając starannie zasłony. Może jesteś inżynierem, który nadzoruje budowę wieżowca z pięknymi mieszkaniami dla przyszłych mieszkańców lub projektantem, który opracowuje nowe rozwiązania komunikacyjne dla swojego miasta – tak samo piasek jak i stal – są materiałami, z których mogą powstać nowe twory, a Ty masz dar tworzenia – wykorzystaj go w procesie rozwoju, abyś umiejętności mógł i mogła wykorzystać w dobrych intencjach.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *